Pieejamas e-grāmatas bezmaksas lejupielādei
Fiziskās un mentālās veselības saikne
Testēt vai netestēt ērci, kura piesūkusies?
Pieredze: Laimas slimība
Maijs - Laimas slimības izpratnes veicināšanas mēnesis
- Pārliecināties, ka apkārtne, kurā dzīvo ir sakopta – zāle nopļauta, nav sīko grauzēju, kritušu koku u.c. un pārbaudīt, vai nav ērču, velkot pa zāli baltu drānu!
Ērces Latvijā: entomologa V. Spuņģa prezentācija
Esi gudrāks par ērcēm!
Patiesībā: Laimas slimības skarto pieredze liecina, ka daudziem sasirgušajiem tik vienkārši un ātri atveseļoties neizdodas. Ir cilvēki, kam slimība tiek atklāta novēloti, un infekcija paguvusi radīt dažādas hroniskas veselības problēmas, kas ietekmē gan darba spējas, gan dzīves kvalitāti.
Borēliju klātbūtne ērcēs no 20-70%
Iespēja piedalīties bezmaksas samitā

Jauni pētījumi par vakcīnas pret Laimas slimību izstrādi
Laimas slimības simptomi
Domājot par Laimas slimību, lielākā daļa kā visizplatītāko šīs slimības simptomu min sarkanu plankumu uz ādas, taču patiesībā šis plankums var nemaz nebūt, kā arī tas var izskatīties gluži netipiski. Laimas slimības simptomi ir nespecifiski, tādēļ konstatēt slimību ir visai sarežģīti, taču tieši savlaicīga diagnostika un efektīva terapija ir priekšnoteikums tam, lai slimība neradītu ilgtermiņa veselības problēmas.
Atceries par profilaksi pret ērcēm arī ceļojot
Kad hroniskas veselības problēmas ir tava ikdiena
Laimas slimības slimnieku biedrības apkopotā informācija liecina, ka daļa Laimas slimības skarto piedzīvo hroniskas veselības problēmas. Cilvēki daloties ar saviem pieredzes stāstiem, visbiežāk norāda, ka viņiem ir tādi simptomi kā nemitīgas ķermeņa un galvas sāpes, nepārejošs nogurums, miega traucējumi (liela miegainība vai bezmiegs), kognitīvo spēju samazinājums un citi. Dzīvot ar hroniskām veselības problēmām var būt nomācoši, biedējoši un izolējoši, kas savukārt var novest arī pie psihoemocionālās veselības traucējumiem. Ne visi var atļauties atbilstošas terapijas, kā arī daļai pašsajūta ir tik slikta, ka burtiski nespēj izkāpt no gultas un nokļūt pie speciālista. Ja ir tā, tad noteikti nevajag kautrēties lūgt palīdzību tuviniekiem, kolēģiem, kaimiņiem vai jebkuram citam, lai izkļūtu no šī apburtā loka un varētu virzīties pretim labākai pašsajūtai.
Komentārs par ziņu sižetā (13.07.2021) pausto
Publicēti jauni pieredzes stāsti
Sadaļā "Pieredzes stāsti" publicēti divi jauni pieredzes stāsti. Abi stāsti ir savstarpēji saistīti, jo Sandras dalīšanās ar savu pieredzi par cīņu ar Laimas slimību, kas viņas meitu skārusi īpaši smagi, palīdzēja Sigitai Pešelei saprast, kas ir viņas veselības problēmu cēlonis.
Laimas slimība: Agnijas Šaudiņas pieredzes stāsts
Laimas slimība: Edgara Briškas pieredze
Edgars Briška ikdienā strādā par tulkotāju. Viņš ir dzimis ārstu ģimenē, tāpēc ar medicīnu saistītās tēmas vienmēr bijušas aktuālas. Tad, kad Edgars pats sācis saskarties ar veselības problēmām, iedziļināties veselības procesos kļuvis arvien aktuālāk. Pats sevi viņš dēvē par autodidaktu, kurš zināšanas par veselību apguvis aiz nepieciešamības un zinātkāres.
Darba lapas bērniem - "Ērču detektīva rokasgrāmata"
Paldies Dabas aizsardzības pārvaldei un entomologam Voldemāram Spuņģim par iesaisti darba lapu izstrādē!
Maijs - Laimas slimības izpratnes veicināšanas mēnesis!
Vēdiskās astroloģes un pavārgrāmatas autores Ineses Dāvidsones pieredzes stāsts
Inese Dāvidsone ir četru bērnu mamma un konsultējoša vēdiskā astroloģe. Viņa ir izdevusi vegānu ēdienu pavārgrāmatu un izstrādājusi intuīcijas kārtis, kas palīdz atrast atbildes uz jautājumiem. Inesei ir bakalaura grāds filozofijā un maģistra grāds biznesa vadībā, savukārt biznesa vadības doktorantūrā atlicis izstrādāt doktora disertāciju. Spītējot Laimas slimības izraisītajām veselības problēmām, viņa uzsākusi reliģijas un pētniecības maģistrantūras studijas, kā arī apgūst arābu valodu. Ineses Laimas slimības stāsts sākās 2020.gada februārī, kad pasliktinājās pašsajūta. Ērci viņa nemanīja. Laimas slimību atklāja, pateicoties savas mammas – neiroķiruģes – ieteikumam veikt asinsanalīzes uz borēlijām.
Laimas slimības slimnieku biedrība jautā, Laimas slimības slimnieki atbild
Ilgtermiņa veselības problēmas cilvēku ietekmē ne tikai fiziski, bet arī psihoemocionāli, tāpēc jautājām, kas Laimas slimības slimniekiem bijis/ir psihoemocionāli visgrūtākais, saskaroties ar Laimas slimību? Šobrīd aptaujas rezultātos viens no aspektiem, kas iezīmējas, ir attieksme, ar kuru Laimas slimības slimniekiem nākas saskarties ārstu kabinetos.